Na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania magnezu

Na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania magnezu

30.08.2019

4 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie magnezu

 

Na rynku można znaleźć ogromną ilość różnych suplementów magnezowych. Jeśli wpiszesz "magnez" w kategorii Zdrowie na stronie internetowej Amazon, wyświetli się ponad 8000 wyników wyszukiwania! W jaki sposób wybrać najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy magnez z takiej ilości produktów? Ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny podczas szukania odpowiedniego magnezu.

 

Przeczytaj etykietę

 

Wiele produktów magnezowych zawiera związki magnezowe, które nie są łatwo przyswajalne lub mają niską zawartość magnezu pierwiastkowego. Trzy najpopularniejsze związki magnezu to cytrynian magnezu, tlenek magnezu i glicynian magnezu. Pewne badania kliniczne wskazują, że chelaty aminokwasów, takie jak glicynian magnezu wykazują wyższą dostępność biologiczną niż związki nieorganiczne takie jak tlenek magnezu, który jest przyswajalny tylko w 4%. Dostępność biologiczna asparaginianu magnezu, cytrynianu magnezu, mleczanu magnezu i jabłczana magnezu znajduje się gdzieś pomiędzy. Badania kliniczne u 16 osób wskazały, że spośród wszystkich form magnezu najwyższą absorpcję wykazał tlenek magnezu.

 

Szukaj czystości

 

Niektóre tabletki magnezu zawierają dwutlenek tytanu, który jest nierozpuszczalnym środkiem wybielającym. Pomimo tego, że został "ogólnie uznany jako bezpieczny" przez amerykański urząd kontroli żywności i leków, to dwutlenek tytanu jest związany z badaniami chorób raka i uszkodzeniami neurologicznymi.

 

Sprawdź jaka jest bezpieczna dawka

 

Wiele marek suplementów diety zawiera taką ilość magnezu, która przekracza górną granicę dziennej dawki magnezu - 350 mg. Jest to sygnał ostrzegawczy dla konsumentów, który wskazuje na to, że złożenie nie zostało opracowane przez lekarzy lub nie przestrzegano wytycznych FDA.

 

Oblicz wartość magnezu

 

Przeanalizujmy cytrynian magnezu lub glicyniam magnezu. Tabletki te lub kapsułki często występują w dawkach 400 mg. Dotyczy to jednak związku magnezu, w którym jony każdego pierwiastka stale jonizują, a następnie wiążą się ze sobą. Jeśli są połączone ze sobą, nie są wchłaniane przez komórki. W przypadku tego typu produktu najlepsza przyswajalność komórkowa wynosi 20%. Myślisz, że otrzymujesz 400 mg, ale w rzeczywistości dostajesz tylko 80 mg!

 

Zakończenie

 

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci podczas poszukiwać najlepszego złożenia produktu. A jeśli chcesz, aby to było jeszcze prostsze, wybierz magnez ReMag® The Magnesium Miracle | Piko-jonowy magnez w płynie dr. Dean. Spełnia wszystkie wymogi z powyższych 4 punktów, a jego pikometrowy rozmiar oznacza, że jest w 100% przyswajalny.

Autor: Dr. Carolyn Dean

 

Powrót do listy artykułów