Wyjątkowość ReMag® Magnesium

Wyjątkowość ReMag® Magnesium

23.02.2024

Wysokoprzyswajalny magnez ReMag to płynny produkt magnezowy. Do produkcji wykorzystuje się czysty chlorek magnezu, który przechodzi 18-punktowy proces przekształcający chlorek magnezu w koncentrat stabilizowanych jonów magnezu wielkości pikometru. Został zaprojektowany tak, aby optymalnie się wchłaniał i powodował minimalne problemy trawienne.

Suplement mineralny ReMag jest starannie wytwarzany z czystego źródła chlorku magnezu i opracowany tak, aby dostarczać stabilizowane jony magnezu o mniejszej średnicy niż kanały jonów mineralnych w komórkach. To prawdziwy Magnesium Miracle, ponieważ oferuje wysoce przyswajalną formę pierwiastkowego magnezu.

ReMag znany jest ze swojego bezpieczeństwa, łatwości użycia i skuteczności. Firma produkująca ReMag kupje sztabki magnezu o czystości 99,98 - 99,99%. Nasz chlorek magnezu zawiera jedynie 0,01 do 0,02% zanieczyszczeń. Jest to bardzo korzystne w porównaniu z wysokiej jakości wersjami cytrynianu magnezu, który ma czystość 98%, lub chlorku magnezu ze słonych jezior, który ma czystość 96%. Kluczem jest czystość od 99,98 do 99,99%, niezależnie od źródła.

Źródło minerałów do produkcji

Źródłem minerałów do produkcji ReMag jest surowiec z San Bernadino w Kalifornii. Posiadamy unikalny i opatentowany proces do produkcji ReMag z chlorku magnezu, co wyróżnia go na tle innych produktów magnezowych. ReMag zawiera Mg2+ (dodatnio naładowane jony magnezu) i Cl- (ujemnie naładowane jony chlorkowe). Jony posiadają tzw stany walencyjne. Zrównoważony stan walencyjny wynosi 0. Jony są zazwyczaj bardzo niestabilnymi cząsteczkami, które stają się neutralne. Nasza technologia sprawia, że poszczególne jony w roztworze zachowują indywidualną (monoatomową) stabilizację (tworząc ładunek neutralny), nie łączą się ponownie w złożoną cząsteczkę, co wyróżnia go spośród innych suplementów. Jony magnezu najłatwiej łączą się z wodorem i tlenem, tworząc tlenki i wodorotlenki magnezu. Nasz proces sprawia, że jony magnezu tego nie robią, lecz pozostają pojedynczymi jonami magnezu Mg2+, który jest formą najbardziej odpowiednią dla organizmu i jednocześnie nie wymaga energii do wchłonięcia.

Prawdziwym sekretem naszego procesu jest to, że kontrolujemy wszystkie czynniki procesu jonizacji, dzięki czemu gotowy produkt jest jonową formą magnezu o wielkości jednoatomowego pikometru i pozostaje taki ze względu na jego elektrycznie obojętną stabilność. Czystość to kolejny czynnik, który sprawia, że ReMag bardzo różni się od innych suplementów magnezu.

I co z chlorkiem?

Chlorek jest niezbędnym minerałem dla człowieka. Jest głównym składnikiem mineralnym występującym głównie w płynach ustrojowych. Chlorek to najobficiej występujący ujemnie naładowany jon we krwi, stanowiący około 70% zawartości jonów ujemnych w organizmie.

Chlorek służy jako jeden z głównych elektrolitów w organizmie. Chlorek wraz z innymi minerałami, takimi jak potas, magnez i sód, pomaga przewodzić impulsy elektryczne w organizmie. Oprócz swoich funkcji jak elektrolit, chlorek łączy się z wodorem w żołądku, tworząc kwas solny, który ma kluczowe znaczenie w procesie trawienia.
Jony chlorkowe odgrywają kluczową rolę w regulacji pH w organizmie. Stała wymiana jonów chlorkowych i wodorowęglanowych między czerwonymi krwinkami a osoczem krwi pomaga regulować równowagę pH i transportować dwutlenek węgla, produkt odpadowy oddychania, z organizmu.

Zdrowe osoby mogą tolerować spożycie bardzo dużych ilości chlorków, a organizm z łatwością wydala ich nadmiar przez nerki. Toksyczność lub nadmiar chlorków jest zawsze obserwowany u osób z istniejącą chorobą nerek, ale sam chlorek nie jest przyczyną choroby.Powrót do listy artykułów