Na co zwrócić uwagę kupując magnez

Na co zwrócić uwagę kupując magnez

16.02.2024

4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie

Na rynku dostępna jest oszałamiająca liczba różnych suplementów magnezu. Jeśli wpiszesz „magnez” w kategorii Zdrowie na Amazon, pojawi się ponad 8 000 wyników! Jak spośród tak dużej oferty wybrać ten najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy? Ten artykuł pomoże Ci w poszukiwaniach.

1) Oceń formę

Wiele produktów zawierających magnez zawiera związki magnezu, które nie są łatwo wchłaniane – lub dostarczają jedynie niewielką ilość pierwiastkowego magnezu. Trzy najpopularniejsze związki magnezu to cytrynian magnezu, tlenek magnezu i glicynian magnezu. W jednym badaniu klinicznym chelaty aminokwasów, takie jak glicynian magnezu, wykazują wyższą biodostępność niż związki nieorganiczne, takie jak tlenek magnezu, który jest wchłaniany tylko w 4%. Biodostępność asparaginianu magnezu, cytrynianu magnezu, mleczanu magnezu i jabłczanu magnezu mieści się gdzieś pomiędzy. W badaniu klinicznym z udziałem 16 osób stwierdzono, że wchłanianie chlorku magnezu jest najwyższe ze wszystkich form magnezu.

2) Szukaj czystości

Niektóre tabletki magnezu zawierają dwutlenek tytanu, nierozpuszczalny środek wybielający. Chociaż amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków „ogólnie uznaje go za bezpieczny”, w badaniach powiązano dwutlenek tytanu z rakiem i uszkodzeniami neurologicznymi.

3) Sprawdź bezpieczną dawkę

Wiele marek suplementów zawiera magnez w ilości przekraczającej limit magnezu wynoszący 350 mg dziennie w pojedynczej dawce. Jest to sygnał ostrzegawczy dla konsumenta, że receptury nie zostały opracowane przez lekarza lub zgodnie z wytycznymi FDA. (EMA w Europie – przyp. tłumacza).

4) Oblicz wartość magnezu

Rozważ cytrynian magnezu lub glicynian magnezu. Często te tabletki lub kapsułki są dostępne w dawkach 400 mg. Jest to jednak tylko związek magnezu, w którym jony każdego pierwiastka stale jonizują, a następnie łączą się ze sobą. Kiedy są ze sobą związane, nie są wchłaniane do komórek. W przypadku tego typu produktów najlepsza absorpcja komórkowa wynosi około 20%. Myślisz, że dostajesz 400 mg, podczas gdy w rzeczywistości dostajesz tylko 80 mg!

Wniosek

Mam nadzieję, że ta lista pomoże Ci zawęzić wyszukiwanie i znaleźć najlepszy przepis. A jeśli chcesz, by było to prostsze, wybierz ReMag magnez. Spełnia wszystkie cztery powyższe punkty.Powrót do listy artykułów