Kto jest Carolyn Dean?

Kto jest Carolyn Dean?

04.02.2024

Carolyn Dean MD ND jest lekarzem z ponad 5 dekadowym, ciągle rozwijającym się doświadczeniem. Jest autorką ponad 50 książek, w tym bestsellera The Magnesium Miracle® i innych znanych publikacji, takich jak IBS for Dummies, Hormone Balance, Death by Modern Medicine i ponad 110 innych książek Kindle. Jej skupienie się na magnezie przyniosło jej nagrodę od Heart Rhythm Society UK za „Wybitny wkład zdrowotny w kardiochirurgię w 2012 roku”.

Dr. Carolyn Dean zdobyła różnorodne doświadczenie medyczne, badając składniki odżywcze, homeopatię i inne terapie alternatywne prawie 5 dekad temu, studiując jako lekarz medycyny w Dalhousie Medical School w Toronto w Kanadzie.

Po ukończeniu studiów dr. Carolyn Dean włączyła swoje zastosowanie terapii alternatywnych do tradycyjnej medycyny klasycznej i tym samym stała się jednym z pierwszych lekarzy medycyny funkcjonalnej w Kanadzie. Słynęła z tego, że była certyfikowaną dietetyczką, naturopatką i zielarką medycyny chińskiej i stosowała te metody w swojej prywatnej praktyce, a następnie w pracy w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i społecznościach międzynarodowych, gdzie podróżowała i wykładała.

Przełomowa książka o magnezie - The Magnesium Miracle®

W 2004 roku dr. Dean kontynuowała w swojej niezwykłej karierze, stając się autorką bestsellera swojej przełomowej pracy na temat suplementacji magnezu, The Magnesium Miracle®. The Magnesium Miracle® (wydana w Polsce pod tytułem Magnez dla zdrowia), wydana przez Random House i poprawiona w 2017 r., stała się najczęściej cytowaną publikacją dotyczącą magnezu zarówno przez lekarzy, jak i konsumentów, zapewniającą wgląd i zastosowanie magnezu w świecie medycyny wellness i leczenie niedoborów magnezu poprzez suplementację.

Marka RnA ReSet®

W 2014 roku dr. Dean wprowadziła na rynek RnA ReSet® i wniosła zintegrowane podejście do swoich opatentowanych, unikalnych preparatów, które są doskonałym dodatkiem do zdrowego stylu życia oraz zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Proces tworzenia rozpoczął się, gdy odpowiedziała na własne zapotrzebowanie na wysoce przyswajalną formę magnezu i uzupełniła ten produkt innymi swoimi kompletnymi formułami.

Innowacyjny suplement diety – ReMag® Liquid Magnesium

Jednym z najpopularniejszych produktów RnA ReSet jest ReMag Liquid Magnesium (płynny magnez). Produkt ten ma na celu dostarczanie magnezu w jego najczystszej i najskuteczniejszej formie, co czyni go idealnym wyborem dla osób poszukujących skutecznego sposobu na uzupełnienie tego kluczowego minerału. Wysoce biodostępny i łatwo strawny ReMag oferuje skuteczny sposób na zwiększenie spożycia magnezu.

Przekaz Dr. Carolyn Dean

Wkład dr. Dean nie ogranicza się do własnych przepisów, ale jest zarówno interdyscyplinarna, jak i praktyczna. Poprzez swoje książki, książki Kindle, e-booki, seminaria, blogi, seminaria internetowe, kanały YouTube i profesjonalną współpracę nadal edukuje konsumentów na temat możliwości budowania zdrowego stylu życia.

Wielu osobom, które skorzystały z jej niezachwianego zaangażowania w dzielenie się opartymi na faktach, naukowo potwierdzonymi informacjami na temat zdrowia, dr. Dean była bohaterką i znacznie wyprzedziła swoje czasy. Miała na tyle dalekowzroczności, by dostrzec, jak szkodliwy wpływ na organizm ma cukier i przetworzona żywność już w latach 80. XX wieku, kiedy nikt inny „o tym nie mówił”, a badania nad żywieniem nie potwierdziły jej tezy. Niemniej jednak doradzała swoim pacjentom, aby ulepszyli swoją dietę, zastępując cukier i przetworzoną żywność na świeżą, sezonową, lokalną żywność najwyższej jakości. Dziś kontynuuje to, co wtedy zaczęła: opowiadając się za integracją stylu życia, odżywiania i suplementacji z tradycyjnymi strategiami zdrowia i regeneracji dla osób poszukujących optymalnego samopoczucia i długowieczności.

Dr. Dean pojawiła się w:Chcesz dowiedzieć się więcej o produktach RnA ReSet? Kliknij tutaj.Powrót do listy artykułów